A 802.11ac-szabvány elméleti 1300 MBites sebessége már nagyobb, mint a gigabites ethernet hálózaté. Természetesen ezt a számot valós körülmények között egy fájl mozgatása során mért átviteli sebességre nem lehet automatikusan lefordítani, de nem okozhat gondot immár 4K-s videók streamelése sem egy átlagos lakásban, de gondtalan lesz az internetes hálózati játékok élvezete is vezeték nélkül.
A wifi-hatótáv növelés érdekében az RT1900ac használja a beamforming technológiát. Ennek, és 3 antennájának segítségével képes maximum 6 különböző vezeték nélkül csatlakozó kliens térbeli helyzetét meghatározni, és a kiadott rádióhullámokat a megfelelő irányba küldeni. Így csökken a fogyasztás, a lakás kevesebb pontján van jelen erősebb rádióhullám, miközben az „eltalált” eszközök jobb minőségű csatlakozást kapnak, azaz nagyobb sebességű lehet az adatátvitelük.
A Synology Router Manager (SRM) operációs rendszer felülete teljesen megegyezik a jól ismert, sokszorosan díjnyertes DSM-mel, amely a Synology NAS-ok különlegessége. Így most először egy router beállítása is olyan egyszerű és kényelmes, mint a legjobb NAS-oké.
Az SRM-ben olyan funkciók felet kap ellenőrzést a felhasználó, amely csak a legkomolyabb routereknél létezik:
- Alkalmazásonként beállítható sávszélesség-korlátozás (Application Layer QoS) – ráadásul ütemezéssel
- Szülői felügyelet számtalan szűrési, blokkolási kritériummal
A telepíthető szoftvercsomagok száma természetesen nem vetekszik a DiskStation-öknél megszokottakkal. Jelenleg az alábbiakat találjuk az RT1900ac csomagkezelő központjában:
- Download Station
- Media Server (DLNA-szerver)
- VPN Server
- DNS Server
- RADIUS Server
Természetesen, a Download Station és a DLNA-szerver is értelmetlen tárhely nélkül, ahová a router letölt, illetve ahonnan megosztja a fájlokat. Háttértárat USB-s külső lemez vagy SD-kártya formájában használhatunk a routerrel, az egy darab USB3.0 port azonban 1,5 A-es teljesítményének köszönhetően garantáltan ellátja árammal az összes 2,5"-es külső lemezt, illetve akár mobilok töltésére is alkalmas.
Az USB-portot 3G/4G (LTE) USB-s modemmel is lehet használni, így mobilhálózatokhoz is illeszthető a saját hálónk a Synology routerével. A wake-on-lan funkción keresztül a router képes bekapcsolni belső hálózatunk eszközeit, így pl. egy Synology NAS-t is.
Az RT1900ac képességei közül sem maradt ki a két legnépszerűbb, távoli elérést biztosító Synology-szolgáltatás, a QuickConnect és a DDNS. A router kezdeti beállításait és későbbi menedzselését a DS router mobil alkalmazás segíti Android és iOS operációs rendszerek alatt (a megjelenéskori állapot szerint).
Mint a legtöbb modern routerben, az RT1900ac-ban is van külön vendég wifi-hálózat (amely csak internetet biztosít, de belső hálózatunkhoz nem ad hozzáférést, de itt két ilyen hálózat is bekapcsolható. Nyomtatóból is kettő köthető a routerbe épített printszerverre.
A DSM 5.2-ben megjelent Biztonsági tanácsadó funkció az SRM-ben is megtalálható, így a rendszer segítséget ad a biztonságot növelő beállítások elvégzéséhez, és akár rendszeresen is ellenőrzi, nincsenek-e gyenge pontok az operációs rendszerben az adott beállítások mellett.
A termék weboldala: link…
Adatlap magyarul: link…
Magyar nyelvű használati utasítás: link…
Legutóbbi firmware, egyéb letöltések: link…
Értékelések
Még nincsenek értékelések.